O nas

AIP_logo

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Poznańskiej (AIP PP) jest samodzielną  jednostką Politechniki Poznańskiej powołaną w celu wspierania i rozwoju środowiska akademickiego Politechniki Poznańskiej w zakresie przedsiębiorczości.  Nadzór nad jednostką prowadzi Prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką. 

 

AIP PP rozpoczął swoją działalność w 2005 roku i od tego czasu nieustanie się rozwijamy i staramy sprostać obecnej sytuacji i potrzebom środowiska akademickiego, powstał z myślą o studentach, pracownikach i absolwentach Politechniki Poznańskiej (do roku od ukończenia studiów), a jego celem jest stwarzanie optymalnych warunków dla tworzenia i rozwoju przedsiębiorczości, oraz wykorzystanie potencjału Politechniki Poznańskiej w przemyśle. 

Chcąc wesprzeć studentów Politechniki Poznańskiej od kilku lat organizujemy konkursu „Załóż Swój Start-up” którego celem jest poszukiwanie i rozwijanie innowacyjnych pomysłów biznesowych- więcej informacji o konkursie znaleźć można w zakładce - KONKURS ZAŁÓŻ SWÓJ START UP  (link do właściwej zakładki). 

W marcu 2021 wraz z Radą Kół Naukowych rozpoczęliśmy cykl webinariów obejmujących zagadnienia związane z szeroko rozumianą przedsiębiorczością- przedsiębiorcze wtorki z Politechniką  Poznańską, w trakcie których poruszymy tematy np.  biznesplanu, analizy otoczenia, praktycznych aspektów prowadzenia firmy, start-up.